Kulturalny Kwiecień + wyniki rozdania :)

 Jak tam po Majówce? Udana była u Was? Ja się niestety rozchorowałam i albo leżałam w łóżku smarkając albo męcząc się w pracy, dziś zresztą też jeszcze idę na nockę. Ale zanim zacznę się szykować chciałam zrobić małe Podsumowanie Kulturalne Kwietnia oraz ogłosić zwycięzców Wiosennego rozdania :)

 Z książek udało mi się przeczytać dwie bardzo popularne powieści, lepiej późno niż wcale :)

 Paula Hawkins - Dziewczyna z Pociągu

 Rachel każdego ranka dojeżdża do pracy tym samym pociągiem. Wie, że pociąg zawsze zatrzymuje się przed tym samym semaforem, dokładnie naprzeciwko szeregu domów Zaczyna się jej nawet wydawać, że zna ludzi, którzy mieszkają w jednym z nich. Uważa, że prowadzą doskonałe życie. Gdyby tylko mogła być tak szczęśliwa jak oni. I nagle widzi coś wstrząsającego. Widzi tylko przez chwilę, bo pociąg rusza, ale to wystarcza. Wszystko się zmienia. Rachel ma teraz okazję stać się częścią życia ludzi, których widywała jedynie z daleka. Teraz się przekonają, że jest kimś więcej niż tylko dziewczyną z pociągu. 

 O tej książce było tak głośno, że nie sposób było o niej nie słyszeć. Udało mi się ją w końcu przeczytać i nie żałuję. Całkiem udana historia, chociaż zaczęłam się przed zakończeniem domyślać niektórych rzeczy :)


 John Green - Gwiazd Naszych Wina

 Szesnastoletnia Hazel choruje na raka i tylko dzięki cudownej terapii jej życie zostało przedłużone o kilka lat. Jednak nie chodzi do szkoły, nie ma przyjaciół, nie funkcjonuje jak inne dziewczyny w jej wieku, zmuszona do taszczenia ze sobą butli z tlenem i poddawania się ciężkim kuracjom. Nagły zwrot w jej życiu następuje, gdy na spotkaniu grupy wsparcia dla chorej młodzieży poznaje niezwykłego chłopaka. Augustus jest nie tylko wspaniały, ale również, co zaskakuje Hazel, bardzo nią zainteresowany. Tak zaczyna się dla niej podróż, nieoczekiwana i wytęskniona zarazem, w poszukiwaniu odpowiedzi na najważniejsze pytania: czym są choroba i zdrowie, co znaczy życie i śmierć, jaki ślad człowiek może po sobie zostawić na świecie.

 Kolejny bestseller, który tak późno przeczytałam. Mam chyba zaległości we wszystkim :) Książka porusza dość trudne tematy. Jest jednak napisana w taki sposób, że czytało się ją szybko i przyjemnie. Gdyby nie to, że końcówkę czytałam w pracy to pewnie bym uroniła łzę. Nawet troszkę zazdrościłam bohaterom, że mimo to potrafią być szczęśliwi. Aż mi się głupio zrobiło, że ja się czasami nad sobą i swoją chorobą użalam chociaż nie jestem umierająca.


 Gwiazd Naszych Wina (The Fault in Our Stars) (2014)

 Hazel (Shailene Woodley) i Gus (Ansel Elgort) podzielają ten sam rodzaj sarkastycznego poczucia humoru, niechęć do konwenansów i - wreszcie - miłość, za sprawą której przeżywają niezapomnianą podróż. Pomimo tego, że tych dwoje nastolatków musi stawić czoła nadzwyczajnym wyzwaniom, ich odwaga i wzajemne oddanie dowodzą, że choć życie nie jest idealne, to miłość już tak. (opis ze strony filmweb.pl)

 Tak samo jak w zeszłym miesiącu, również w tym udało mi się obejrzeć film po przeczytaniu książki. I również mi się podobał. Dość wiernie odwzorował książkę, choć oczywiście małe zmiany były. Tutaj mogłam też się wzruszyć pod koniec filmu, w ciemnym pokoju nikt mnie nie widział :)


 W kwestii muzyki zacznę od piosenki z filmu w wykonaniu Ed'a Sheeran'a czyli "All Of The Stars". Trochę stara ale ciągle mi się podoba.


 Ostatnio spodobała mi się piosenka Lukas Graham "7 Years" więc też często gości w moich słuchawkach :)


 Przesłanie na imprezę w wykonaniu Meghan Trainor "NO" :)


 Piosenki Years & Years wpadają mi w ucho, nie inaczej było z "Desire" i starszym "Shine". A na koniec wyniki rozdania :) Dziękuję Wszystkim za udział ale nagrody są niestety tylko dwie.

 Nagroda główna wędruje do:


 Natomiast nagrodę pocieszenia zdobyła:


 Serdecznie gratuluję dziewczynom i zaraz piszę do Was maile. Na przesłanie swoich adresów macie 3 dni. Reszcie dziękuję za zgłoszenia i zapraszam do udziału w kolejnych, może następnym razem się Wam poszczęści :)

20 komentarzy:

 1. Wooow, ale się cieszę <3 już od dawna nic nie udało mi się wygrać :D.
  Co do majówki - moja w domu w połączeniu z rodziną i znajomymi :) 7 Years uwielbiam. Film "Gwiazd Naszych Wina" oglądałam i bardzo mi się podobał ale książki nie miałam okazji czytać.

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratuluję i dziękuję za nagrodę pocieszenia :) bardzo się cieszę :*

  OdpowiedzUsuń
 3. Gratulacje!
  Gwiazd naszych wina oglądałam, czas upolowac książkę :)

  OdpowiedzUsuń
 4. "Dziewczyna z pociągu" bije rekordy popularności. Kawałek Lukasa Grahama lubię i też często słucham :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Gwiazd naszych wina - boski film ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Znam obie książki - gwiazd naszych wina meeega - ulubiona! :) Dziewczyna mnie trochę rozczarowała.. Film gwiazd... tez oglądałam i podobał mi się ;) Piosenki też wszystkie są mi znane i lubiane ;D

  OdpowiedzUsuń
 7. Gratulacje :) Czytałam tylko Dziewczynę z pociągu.

  OdpowiedzUsuń
 8. Super! Gratki dla dwóch wygranych :) Nagrody były wspaniałe, a dziewczyny będą miały, co testować. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 9. Na filmie Gwiazd naszych wina też ryczałam ;) Ja dopiero wczoraj obejrzałam Love,Rosie ;D
  Gratki ;D

  OdpowiedzUsuń
 10. Parę świetnych pozycji mnie zachęciło.
  Gratuluję zwycięzcom :-)

  OdpowiedzUsuń
 11. Gratuluję :)
  Książki nie czytałam, ale byłam w kinie na filmie Gwiazd naszych wina.

  OdpowiedzUsuń
 12. Czytałam "Gwiazd naszych wina" i to jedna z moich ulubionych książek.
  Gratuluję ;)

  OdpowiedzUsuń
 13. "Dziewczynę z pociągu" widzę teraz często w necie,sporo ją czyta,a ja póki co czytam ale "Dziewczynę z portretu" :D

  OdpowiedzUsuń
 14. ,,Gwiazd naszych win" czytałam, ale ,,Dziewczyna z pociągu jeszcze przede mną :)

  OdpowiedzUsuń