Soraya, Care & Control - Żel przeciwtrądzikowy do mycia twarzy

 Dziś kilka słów o produkcie marki Soraya, Care&Control, Żel przeciwtrądzikowy do mycia twarzy, antybakteryjny z witaminą B3 i Acnacidolem.

acnacidol, witamina B3
 Niestety nie mogę zweryfikować czy ma działa przeciwtrądzikowe ponieważ nie mogę go stosować dłużej niż 1-2 dni. Powodem jest straszne wysuszanie skóry, nawet w strefie T, która jest u mnie raczej tłusta. Stosowanie peelingów oraz nawilżających kremów, nawet tych tłustych w ogóle nie pomagało przy stosowaniu tego żelu. Dopiero po odstawieniu i kilku dniach nawilżania skóra wróciła do normalnego stanu. Domyślam się, że jednym ze sprawców jest wymieniony acnacidol, który ma redukować wydzielanie łoju. No jeśli tak to brawa dla niego, to zadanie opanował do perfekcji. Znajdziemy tutaj również SLS, który sam w sobie powoduje uczucie suchej i ściągniętej skóry,. Z połączenia obu związków w jednym kosmetyku nie wynika nic dobrego dla mojej cery.
 Jeśli to kogoś nie zrazi do tego produktu to dodam, że jest wydajny (ku mojemu niezadowoleniu, używając go obecnie raz na 1-2 tygodnie prędzej się przeterminuje niż go skończę), dobrze się pieni, po pierwszym użyciu skóra wydaje się być miła i gładka w dotyku (ale przy jednoczesnym ściągnięciu twarzy), jest niedrogi (ok.14zł). Ja osobiście nie poleciłabym go nikomu, ale jeśli u kogoś się sprawdza to tylko pozazdrościć :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz