"Lada dzień" (2012) oraz "W ciemno" (2012)

 Filmy o których chciałabym dzisiaj napisać nie należą do lekkich i przyjemnych. Nie każdemu się spodobają. Osoby, które nie popierają związków homoseksualnych będą pewnie nimi oburzone. A ja chciałabym, żeby takie osoby też je obejrzały i zrozumiały, że niekiedy więcej krzywdy wyrządza nietolerancja niż miłość do osoby tej samej płci.
Any Day Now
 "Lada dzień" ("Any Day Now") opowiada historię dwójki homoseksualistów, którzy decydują się przygarnąć chłopca z zespołem Downa i otoczyć go opieką i miłością. Gdy wychodzi na jaw prawda o ich orientacji seksualnej muszą stoczyć walkę w sądzie o ponowne przyznanie im opieki. Film jest oparty na prawdziwych wydarzeniach więc tym bardziej zmusza do myślenia.

Out In The Dark
 "W ciemno" ("Out In The Dark") ukazuje historię Palestyńczyka i Żyda, którzy mimo wielu różnic zakochują się w sobie i próbują pokonać przeciwności losu. A tych mają sporo: dzieli ich wyznanie, pieniądze, polityczny konflikt pomiędzy Palestyną a Izraelem. I mimo, że film nie jest oparty na faktach to trudno nie odnieść wrażenia, że takie rzeczy się dzieją na prawdę.

 Oba filmy mnie poruszyły, szczególnie "Lada dzień". Gdyby nie wszechobecna nietolerancja i nienawiść byłoby znacznie mniej konfliktów, problemów oraz niewinnych ofiar. Nie mogę zrozumieć jak ludzie mogą krzywdzić innych tylko dlatego, że mają inne poglądy, wyznania, kolor skóry czy orientację. Każdy ma prawo do własnego zdania, życia tak jak mu się podoba. Nie chcesz - nie musisz zadawać się z osobami w których coś Ci przeszkadza. Ale nie można narzucania komuś swoich racji i krzywdzić jeśli się z tym nie zgadzają. To nie jest w porządku.
 Zachęcam Was do obejrzenia tych filmów i do zastanowienia się co się dzieje z tym światem.

17 komentarzy:

 1. Nie oglądałam ale chętnie obejrze

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie słyszałam o tych filmach. Drugi mnie bardzo zaciekawił z chęcią go obejrzę :) Polecam film pt. "Wszystko w porządku".

  OdpowiedzUsuń
 3. całkowicie się zgadzam :) "więcej krzywdy wyrządza nietolerancja niż miłość do osoby tej samej płci." super powiedziane! jestem osobą tolerancyjną, mam kilku znajomych o orientacji homoseksualnej. filmy na pewno obejrzę! dzięki za polecenie :*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, że ktoś się ze mną zgadza w tym temacie :)

   Usuń
 4. Popieram - takie filmy powinien obejrzeć każdy, a w szczególności osoby, które tak pałają nienawiścią do osób o innej orientacji. I należy trzymać się zasady " traktuj innych tak jak sam chciałbyś być traktowany".
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie znam ich...
  Pozdrawiam i zapraszam do mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Całkiem fajnie temat homoseksualizmu poruszony został w seriali Six Feet Under, który swoją drogą bardzo polecam. Filmów nie oglądałam, słyszałam o tym drugim i w sumie jego chętnie bym zobaczyła.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak tylko będę mieć więcej czasu wolnego to przyjrzę się temu serialowi :)

   Usuń
 7. ;)

  Será que tem esses filmes em português?

  Ótima sexta!

  Beijo! ^^

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie widziałam ale na pewno jeszcze dziś ich poszukam bo widzę iż warto obejrzeć :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie widziałam żadnego... Czasem czuję się gotowa na takie filmy, ale ostatnio mam wciąż nastrój na romatnyczne i banalne historie ;P Z mocnych i życiowych filmów polecam Ukamieniowanie Soray M. - wstrząsający....

  OdpowiedzUsuń
 10. Pierwszy film bardzo mnie zaciekawił, muszę zapisać nazwę :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Nie oglądałam żadnego, ale jakoś żaden mnie nie ciekawi

  OdpowiedzUsuń
 12. "Lada dzień" chętnie bym obejrzała,lubię tego typu filmy. :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Musze oglądnąc te dwa filmy,za pisuję sobie tytuły:))

  OdpowiedzUsuń